За нас

"Медиа Принт Македонија" (ММП) е водечка медиумска компанија на македонскиот пазар конципирана согласно највисоките деловни и новинарски стандарди.

Второто издание на спортскиот алманах „Спорт бокс“ ја имаше својата промоција. Во соработка со „Арс Либрис“ истото е збогатено со специјален подарок, „Сервирај за победа“, книгата на еден од најдобрите тенисери на денешницата Новак Ѓоковиќ, поддржана од ЕВН.


„Спорт бокс“ на своите 124 страни ќе не води кон Европското првенство во Данска 2014, каде нашите херои предводени од капитенот Кире Лазаров ќе се обидат новата година да ја отворат со радости. Ексклузивни интервјуа со Кире Лазаров, селекторот Ивица Обрван и претседателот на РФМ, Жирко Мукаетов. За вљубениците во кошарката го имаме НБА информаторот и Перо Антиќ, како прв кошаркар коиј заигра во елитната кошарка. Тука е и анализата за тениската сезона 2013, која одлично се вклопува со книгата на Ѓоковиќ, како и најава за Зимските олимписки игри во Сочи во февруари 2014.

Редакција на SportBox